Čaro záhrady

Záhrada – naša oáza pokoja a relaxu, nech už je akákoľvek, zeleninová a bylinková alebo kúsok zelenej plochy na našej chate či chalupe, alebo vidieckom domčeku alebo vile. Každá záhrada má svoje čaro, musíme ho v nej ale občas dotvoriť aby naplno to čaro záhrady vyniklo. Tvorcovia záhrad vodu v záhrade milujú. Voda je život. Vnáša do záhrady živý prvok – pohyb a je jedno či je to záhradné jazierko, potôčik, fontána, záhradné umývadlo alebo nebodaj záhradná sprcha alebo trebárs aj vaňa. Iste nie všetko sa hodí všade. Ale je na nás ako si vybudujeme čaro našej záhrady.

Z detstva si pamätám vodu na babkinej záhrade najmä v starom sude a murárskej vani. Kúpanie iné nebolo a voda potom poslúžila na poliatie záhrady. Aj dnes si môžeme dopriať kúpanie vo vani v záhrade alebo si môžeme postaviť záhradnú sprchu.

Možno nie sme zástancovia až takýchto radovánok a postačí nám voda na záhrade len na polievanie zeleniny. Nuž v tom prípade je riešením  privedenie vody na záhradu. Tu máme možností viac. Iste najjednoduchšie je privedenie vody hadicou, avšak voda priamo z vodovodu používaná na polievanie pôsobí na rastliny šokovo, nehovoriac o obsahu pridávaného chlóru. Druhou možnosťou je využitie dažďovej vody. Tú môžeme odviesť v čase dažďa do záhradných dekoračných nádrží, prípadne v čase zvýšenej potreby vody môžeme  vodu doplniť aj hadicou do dekoračnej nádrže. Možno si poviete, načo stačí nám starý sud pod odkvapom. Môžeme oponovať, je starý nevzhľadný možno aj deravý, prečo neinvestovať  do kúpy novej krajšej vzhľadovo i tvarovo krásnej dekoračnej nádrže, ktorú môžeme mať napojenú na dažďový odkvap.
Možno sme Vás nepresvedčili, stále je pre Vás riešením hadica s vodou natiahnutá cez celý dvor? A ten vodovod tiež nevyzerá pekne. Ale aj tu je riešenie. Aj záhradný vodovod môže byť krásny.

Záhradné vodovody Poller a Natura Vás určite nesklamú.