Hoax o španielskej chrípke

Španielska chrípka bola jedna z najničivejších epidémií v dejinách ľudstva. Vyžiadala si viac obetí ako prvá svetová vojna a zničila tri až päť percent svetovej populácie.

Prvé prípady nákazy v Uhorsku zaznamenali začiatkom leta 1918. V tom čase sa ešte diskutovalo, či je vôbec na mieste hovoriť o epidémii, preto sa niekoľko mesiacov neuskutočnili potrebné opatrenia a úrady verejného zdravotníctva sa z dôvodu finančných nákladov zdráhali vyhlásiť stav epidémie. Choroba si vyžiadala najviac obetí vo vekovej kategórií 14 – 35 rokov a jej rýchly priebeh ľudí veľmi vystrašil. Nedostatok lekárov a liekov, neodborná starostlivosť a ťažkosti s prepravou pacientov prispeli k zhoršeniu choroby, nehovoriac o tom, že sa nakazilo aj veľa lekárov a zdravotných sestier.

Slovenským internetom sa šíri práve počas trvania locdownu a počas povinného nosenia respirátorov na verejnosti hoax, ktorý tvrdí, že 93% ľudí, ktorí vtedy zomreli na Španielsku chrípku, nezomreli na chrípku ako takú, ale práve na bakteriálne zápaly pľúc spôsobené nosením rúšok. Kým počas plošného testovania na jeseň roku 2020 a následne pri skríningovom testovaní a následnom pravidelnom antigénovom testovaní v dezolátskych skupinách, stránkach a profiloch prevládali tvrdenia o zavádzaní mikročipov, tieto čipy a mikročipy ustupujú do úzadia resp sa nimi operuje pri očkovaní. Postupne dezoláti menia stratégiu, argumentujú, že vdychujú neokysličený vzduch, CO², alebo hnilobný vzduch a iné nezmysly. Postupne s aplikáciou respirátorov FFP2 do bežného života, do autobusov, vlakov, verejnej dopravy, do obchodov a iných verejných inštitúcii, dezoláti pertraktujú zvláštne vlákna, ktoré sa hýbu tzv morgelóny, ale naďalej odmietajú nosenie respirátorov ale aj rúšok na verejnosti argumentujú, že respirátory nespĺňajú mnohé normy a nesmú sa používať, rovnako zo zdravotného hľadiska predstavujú veľké riziko atď Hoax, ktorý vám priblížime sa odvoláva na obdobie španielskej chrípky, kedy ľudia v snahe chrániť sa pred nákazou nosili ochranu dýchacích ciest, čo samozrejme je voda na mlyn pre dezolátov aby vyfabrikovali hoax ako ľudia vtedy neumierali na španielsku chrípku, iste to bol podvod ako je dnes podvod ochorenie SarsCov2, ale umierali na bakteriálne zápaly pľúc spôsobené nosením rúšok. Tento hoax zdieľa vo svojom profile Peter Sabela, ale zdieľa ho aj Sprievodca na ceste k vnútornej a vonkajšej slobode. Autor knihy Cesta k pramenňu. Organizátor podujatia Avatarfest.sk a prevádzkovateľ Avatarshop.sk Daniel Slobodan – Swami Dayananda

 

Tento vymyslený kompilát sa odvoláva na nejakého doktora ale neuvádza žiadny odkaz či zdroj. A keďže ho zdieľajú odporcovia nosenia rúška, respirátorov a opatrení voči koronavírusu, rovnako títo ľudia neveria na pandémiu a poukazujú, že je to všetko vymyslené, môžeme len mávnuť rukou. Samozrejme zdieľanie tohoto hoaxu v profile Petra Sabela cca 3000 zdieľaní len poukazuje, že dnes je človek schopný zdieľať akúkoľvek blbosť, lebo tým akoby demonštroval svoj boj za slobodu a svoj boj voči štátu a vláde.

 

Španielska chrípka podľa wikipédie

Fakty o španielskej chrípke na Slovensku