Pumpy a čerpadlá

Voda tvorí základ života na zemi a s jej najrôznejšími podobami sa stretávame pri rôznych činnostiach v domácnosti, v priemysle i v prírode. Voda tvorí základ zároveň aj všetkých druhov odpadových vôd. Na to aby sme nečistoty a odpadové látky rôzneho charakteru z domácností i priemyslu premiestnili na vyčistenie potrebujeme práve vodu ako nosiča. Pumpy a čerpadlá nám v tomto uľahčujú prácu. Hlbinné pumpy určené do studní, ponorné čerpadlá do nádrží na vodu, prečerpávačky odpadov – všetky nájdete v tejto sekcii Pumpy a čerpadlá.  Prečerpávačky odpadov tvoria  aj samostatnú kategóriu. 

 

Ponorné čerpadlo 3,5 “SC 2/12 230V Omnigena  

Omnigena 3.5 SC 2/12 čerpadlo je viacstupňové, vysokotlakové ponorné čerpadlo. Vyznačuje sa veľmi dobrým pomerom výkonu motora k parametrom dosiahnutým čerpadlom. Má 550 W jednofázový 230V olejový chladiaci motor a viacotáčkovú hydrauliku, ktorý dokáže vyrobiť až 70 litrov za minútu a tlak 7 barov. priemer.  Čerpadlo nepresahuje 90 mm, takže sa zmestí do najviac vyvŕtaných vrtov s vnútorným priemerom 100 mm. Ďalšou výhodou je, že čerpadlo má elektrický kábel s dĺžkou 18 metrov, ktorý je z hydraulickej pozdĺžnej strany chránený poťahom z nehrdzavejúcej ocele. Čerpadlo má vstavaný kondenzátor a preto nemá žiadnu vonkajšiu skriňu. Kompaktnosť čerpadla zaručuje jeho obľúbenosť u zákazníkov a priateľná je aj jeho cena. 

Čerpadlo je určené pre využívanie v malých zavlažovacích systémoch, ako aj priamo na zavlažovanie záhradných záhrad trávnikov alebo plodín pod fóliou v skleníkoch.

Dizajn čerpadla:

Kryt čerpadla – nehrdzavejúca oceľ

Hriadeľ čerpadla – nehrdzavejúca oceľ

Sieť filtra – nehrdzavejúca oceľ

Kryt káblov – nerezová oceľ

Montážne skrutky – nehrdzavejúca oceľ

Spojka – nehrdzavejúca oceľ

Obežné kolesá, difúzie – noryl (je modifikovaný PPO/PS plast (polyfenyl oxid + polystyren). Noryl nehorľavý a bezhalogenový materiál)

 

Prednosti čerpadla:

robustný dizajn, odolný voči korózii, atraktívna cena, široká škála použitia,

náhradné diely

Parametre:

Maximálny výkon – 70 l / min

Maximálny zdvih – 70 m

Vypínací výstup RP: 1½ “závit

Teplota vody: max. 35 ° C

Stupeň krytia: IP 68

Izolácia: trieda B

Napájacie napätie: 230V

Maximálny počet štartov: 20 x / h.

Inštalácia: vertikálna

Chladiaci prietok: min. 0,08 m / s

Maximálna hĺbka ponoru: 30m

Výška čerpadla 858 mm