Záhradné dekoračné nádrže – a polievanie je radosť.

     Poviete si, polievanie je predsa radosť, ale niekedy ju berieme ako povinnosť, keď na jar alebo v lete musíme najskôr prácne načerpať vodu zo studne alebo z hadice do plechového suda či vane, nechať cez deň ohriať aby sme večer mohli popolievať, prípadne ďalší deň ráno polievame priamo vodou z hadice z vodovodu. Už veľa krát sme si hovorili, že takéto polievanie nie je to “pravé orechové? . Áno máte pravdu. Najideálnejšie je polievať vodou a zároveň vodu šetriť.  Myslíte si, že sa nedá nasýtiť vlk tak, že ovca ostane celá? My si myslíme, že sa to dá a to vlkovi rozhodne nebudeme dávať umelú výživu, ani ju nebudeme tlačiť na 3D tlačiarni.

    Ako teda na to? Prvé čo Vás napadne je rozmiestnenie sudov alebo väčších nádob, (staré vane či sudy alebo kotle) po celej záhrade aby ste ich následne naplnili vodou z hadice a mali vodu takmer na dosah na každom kroku v záhrade. Ak preskočíme stránku vkusu (plechové nádhery z čias dávno minulých sú síce nostalgiou, ale ak sa ich nechcete vzdať odporúčame ich jednoducho omaľovať podľa vlastného estetického uváženia tak, aby záhrada potom vypadala ako záhrada a nie ako sklad starého železa u zábudlivého suseda.

 

staré sudy môžu poslúžiť aj na vodu aj na výsadbu kvetín – je len na nás ako si našu záhradu prispôsobíme.

 

     My si však myslíme, takouto nostalgiou ohúrime maximálne svoje spomienky a možno sa pár ľudí aj pousmeje, ale toto rozhodne nie je šetrenie s vodou, ktoré sme chceli docieliť. Sudy hoci pekne omaľované musíme po vypolievaní opäť naplniť lebo z prípadného dažďa a padajúcich kvapiek toho veľa nenaprší. Iba ak by sme sud postavili pod odkvap. Ale aj ten odkvap pamätá ešte koruny ako platidlo?  Nič to pomôžeme si, i keď je to šetrenie vodou? Keď sa naplní sud ´dalšia voda nám odteká nevedno kam a polievať v daždi je nosenie dreva do lesa, takže toto asi nebude tá cesta?

 

     Riešenie bude niekde uprostred. Zbieranie dažďovej vody je šetrenie, navyše šetrenie pitnej vody. Pitná voda v závislosti od regiónu môže byť navyše aj chlórovaná, čo rastlinám ak polievame priamo z vodovodu nemusí vyhovovať a navyše teplota vody z vodovodu býva dosť nízka, takže takéto zavlažovanie ak áno tak len ráno. Samozrejme s rizikom, že vodu nešetríme, v prípade, že navyše nemáme vlastnú studňu, tak si za to polievanie aj priplatíme. Nuž a nezabúdajme ani na morálny aspekt polievanie pitnou vodou v obdobiach sucha, keď nám potom z dažďa voda odtečie do kanalizácie.

     Záhradné nádrže, záhradné dekoračné nádrže a nádoby, podzemné i nadzemné veľkokapacitné nádrže a zásobníky, rezervoáre, vodné elastické vaky… Pod takýmito názvami sa na trhu stretneme s tým, čo zabezpečí aby sa náš vlk najedol a aby aj ovca ostala celá.

Záhradné dekoračné nádrže – príroda vymyslela veľa vecí ale dnes moderná doba primäla človeka vymyslieť záhradné dekoračné nádrže nekonečných štylizácií, tvarov a farebných prevedení. V samotnom základe ide len o nádoby či nádrže veľkostou a objemom ako doteraz používané sudy či staré vane. Zatiaľ čo staré nepoužívané vane sme umiestňovali do kúta záhrady ci spolu s plechovým sudom pod odkvapovové rýny, moderné záhradné dekoračné nádrže už vieme elegantne pripevnit súpravou Easyfix komfort do blízkosti odkvapového žľabu s privedením vody z tohto žľabu. U nás nájdete záhradné dekoračné nádrže proveniencie firmy 3Ptechnik filtersysteme GmbH, Graf a Straight Ltd

Všetky nádrže sú pripojiteľné k zdroju dažďovej vody – odkvapovej rúre. Vodu však možno doplniť aj hadicou, i keď sa nazdávame, že na polievanie záhrady je najlepšia dažďová voda. Iste 200-500 litrové nádrže sú pri výdatnom daždi naplnené za krátky čas ak odkvapový systém zberá vodu z veľkej strechy a po naplnení ďalšia voda odtečie do kanála. Pre to je vhodné zaobstarať si viac takýchto záhradných dekoračných nádrží, prípadne sa profi požiadavky na väčšie objemové nádrže realizujú inštalovaním podzemných nádrží na dažďovú vodu, ktoré bývaju v objemoch od 2000 l vyššie.

Záhradné dekoračné nádoby – dekoračné nádrže na dažďovú vodu  (link do nášho eshopu) – to je voda v najkrajšej podobe na vašej záhrade. Originálne záhradné nádrže v širokej palete, ktoré potešia srdce každého záhradkára, či milovníka záhrady. Nádrže sú vo velkostných objemoch od 200 do 500 litrov. Každá nádrž má predvŕtaný otvor na 3/4″ kohútik a aj otvor na pripojenie ku odkvapu prípadne iné zásobovacie riešenie.

 

 

 

Všetky záhradné dekoračné nádrže nájdete v našom e-shope na nadobynaodpad.sk