Bio prípravky

Pod súhrnným názvom Bio prípravky alebo bio preparáty rozumieme prípravky na báze prírodných zložiek (baktérie a enzýmy), ktoré sa používajú pri úprave vody a jej recyklácií, pri odstraňovaní organických látok i tukov v čistiarňach odpadových vôd, v septikoch a čističkách pomáhajú udržiavať vhodnú flóru. Bio prípravky, ktoré Vám predstavíme sú proveniencie francúzskej firmy AB7 Industries. Na trhu ich nájdeme pod označeniami ECOGENE®, ECOGENE® Bio 7 alebo ECOGENE® ENTRETIEN

Bio prípravky sa rozdeľujú podľa účelu použitia:

  • Pre čističky
  • Pre kanalizáciu
  • Pre drenáže
  • Pre separátory tukov
  • Ostatné

Na prvý pohľad na  bio prípravky podľa tohoto rozdelenia sa môže zdať, že tieto výrobky nie sú určené pre domácnosti a skôr ich  využijú len velké čističky odpadových vôd alebo firmy zaoberajúce sa touto problematikou. Keď sa však pozrieme na toto rozdelenie bližšie a povieme si konkrétne príklady hneď vidíme uplatnenie týchto výrobkov v každej domácnosti, či je napojená na kanalizáciu, alebo má vlastné čistenie odpadových vôd.

Bio prípravky pre čističky.

Tieto výrobky sú určené pre automatické čističky odpadových vôd pracujúce technológiou čiastočne aktivovaného kalu systému SBR (Sequential Batch Reactor – Sekvenčne biologický reaktor).

Bio7 Choc

Preparát určený na spustenie prevádzky čističky, tiež po vyčerpaní čističky, v prípade zničenia flóry, alebo pri upchatí septiku. Vďaka vysokej koncentráci výrobku a unikátnej receptúre je garancia vysokého rastu mikroorganizmov a tým sfunkčnenia celého čistiaceho procesu v systéme septiku.

 

Microstations Bio7 Choc

 

Používa sa na nové spustenie prevádzky v čističkách, alebo po jej vyprázdnení a tiež v prípade zničenia flóry, alebo pri upchatí septiku. Prípravok garantuje rýchly rast bakteriálnej flóry.

Bio7 Entretien

 

 

 

Biopreparát určený pre usadzovacie nádrže a septiky. Obsahuje zmes baktérií a enzýmov urýchľujúci neutralizáciu a rozklad odpadov. Správne dávkovanie zabezpečí účinnosť čistenia a likviduje zápach.

 

Microstations Bio7 Entretien

Preparát je určený špeciálne pre domové čističky s odvetrávaním. Substancie a baktérie pomáhajú pri každej etape čistenia (usadzovanie, prevzdušňovanie, čistenie)

 

Bio7 Max

Preparát dodatočne obohatený o baktérie likvidujúce tuky. Receptúra vypracovaná pre správny chod čističiek. Obsahuje tri biologické skoncentrované enzýmové zložky rozkladajúce tuky. Zabraňuje upchávaniu kanalizácie. Bakteriálne aktivátory urýchľujú a optimalizujú prácu baktérii.

 

Bio prípravky pre kanalizáciu.

Bio prípravky na použitie v kanalizačnom systéme, sifónoch a odtokoch v kúpelniach, wc ale aj karavanoch či lodiach, všade tam kde sa produkujú odpadové vody a odtekajú do kanalizácie alebo do zberných nádrží

 

Bio7 Antyodor

Prípravok je určený do prenosných WC,kampingové prívesy,na lodiach, vlakoch, jachtách, autobusoch. Zabraňuje vzniku fermentácie ,rýchlo likviduje zápach a prispieva k celkovej hygiene WC.    V neposlednom rade aj pri prečerpávaní obsahu nádrží. Podvojný účinok-dezinfikuje a dezodoruje dlhší čas.

 

Ecogene-kúpelňa

Prostriedok na rýchle spriechodnenie odpadov v kúpelniach s obsahom hydroxidu sódneho . Rozpusta tuky a hlavne vlasy ktoré šu hlavným zdrojom upchatia  odpadov. Nema negatívny vplyv na rúry, armatúry, vane, bidety. Pripravok je kompatibilný s čistickami a septikmi.

 

Bio7 Żel Kanalizácie

Koncentrovaný preparát vo forme želatinového gelu, určený na likvidáciu nepríjemných zápachov, zabraňuje tvorbe vodného kameňa v sifónoch, a automatických umyváčkách a v kanalizácií.

 

Żel WC

Ekologický preparát na WC,pisoáre,bidety. Žel odstraňuje vodný kameň,čistí a zanecháva príjemnú sviežu vôňu. Receptúra vypracovaná špeciálne pre čističky a septiky. Prípravok neničí bakteriálnu flóru a podporuje biologické procesy. Veľmi dobrá alternatíva za výrobky z obsahom chlóru,ktoré ničia flóru v čističkách a septikoch.
Žel WC patrí do radu preparátov ochraňujúcich bakteriálnu flóru čističiek a septikov ECOGENE® ENTRETIEN.

 

Bio7 Kanalizácie

 

Prípravok určený do kanalizácie, likviduje nepríjemné zápachy, zabraňuje tvorbe vodného kameňa v sifónoch, automatických umývačkách a kanalizácií.

 

Bio prípravky pre údržbu a drenáže.

Bio7 Drenáž údržba

Preparát  zabraňujúci upchávani sa odpadu ako i celej kanalizácie. Eliminuje tuky, odstraňuje vodný kameň, likviduje nepríjemné zápachy.

 

 

Bio prípravky pre separátory tukov.

Bio prípravky určené na použitie v separátoroch – odlučovačoch tukov.

Bio7 G

Prípravok urýchľuje rozklad tukov a zabraňuje jeho ukladaniu v kanalizácii. Je vhodný pri inštalácii separátorov tuku.

 

Bio7 Tuky-Graisses

Prípravok vhodný do separátorov tuku a na ochranu kanalizačnej siete.Likviduje nahromadený tuk a zabraňuje jeho hromadenie.Taktiež likviduje nepríjemný zápach.

 

Ostatné Bio prípravky.

Prípravok na čistenie krbových skiel

Silný prípravok na čistenie krbových dvierok-sklá. Ďalej na sporáky, pece ap. Odstraňuje pripálené tuky,sadze a všetky stopy spálenia. Jednoduché použitie bez dodatočného škrabania. Rýchly účinok, nepoškodzuje povrchy bez škvrn.

 

Zaujali Vás tieto bio prípravky?  Uložte si adresu príspevku do mobilu pomocou QR kódu, alebo nás kontaktujte cez messenger