Dezoláti par excellence

     Ako to už chodí, popri ľuďoch normálnych sú na svete ľudia aj nenormálny. Na tom by nebolo nič divné, keďže pravda sa musí s hlúposťou vyvažovať. Pokým nebol internet a sociálne siete tak rozšírené, ako je tomu v dnešnej dobe, pokým boli krčmy otvorené a spoločnosť nezaťažovala pliaga menom korona, registrovali sme občasných pomätencov, alebo večných sťažovatelov. Koronavírus, prijaté opatrenia, ktoré do istej miery obmedzili niektoré slobody i práva ľudí, však odhalili dno až hnoj niektorých dezolátov, ale aj ľudí, ktorých sme medzi dezolátov nezaraďovali. Každý máme rôzne názory na čokoľvek, v okruhoch svojich známych či priateľov neraz vidíme, že naši priatelia zdieľajú reťazové maily či varovania aby sme neprijímali toho, či onoho za priateľa, pritom stačí riadiť sa vlastným rozumom. Aj prezentovanie vlastných názorov na rôznu, v diskusiách danú problematiku je normálnym prejavom demokracie. Na sociálnych sieťach sa však už bežne stretávame, že ak v diskusii vyjadríme na niečo svoj, názor, či svoj pohľad už sme pre niekoho ovca, pričom druhá strana si uzurpuje svoj názor postaviť nad všetky názory a iné názory zhadzuje, ľuďom s inými názormi nadáva, alebo sa vyhráža aj fyzickou likvidáciou. Samozrejme sa každý oháňa demokraciou a právom na názor. Právo na názor je fajn, ale v demokracii platí aj vypočutie si iného názoru, pluralitná diskusia, ale aj nesenie si zodpovednosti za svoj názor pokiaľ ho prezentujeme verejne a niekoho neprávom napadneme, či osočíme. Ono na jednej strane to dezoláti berú ako krivdu, argumentujú právom na názor, ale neuvedomujú si a účelovo zabúdajú, že ak oni tvrdeniami niekoho napádajú považujú to za vyjadrenie svojho názoru, na ktorý majú právo, ale už akonáhle by sa situácia otočila a druhá strana by ich napádala, to už považujú za stratu slobody, fašizmus a druhá strana je ovládaná Sorosom, Gatesom a židojaštermi. Keďže všetci vieme ako to na sociálnych sieťach chodí nebudeme to ďalej rozoberať. 

Táto strana je však venovaná dezolátom par excellence. Keďže facebookové statusy jeden deň sú a druhý deň už nemusia byť, je dobré si robiť printscreeny, Predsa praUda musí ostať zachytená na večné veky a nikdy inak, však pani Čutková.

Milota Čutková, na pohľad milá pani, možno ak by sme nepoznali jej názory na politiku, či koronu vedeli by sme sa normálne porozprávať. Každého človeka beriem rovnako každý má nejaký svoj politický svetonázor a tomu podriaďuje dianie okolo seba, teda pokiaľ sa nechá okolím v ktorom žije ale aj sociálnymi sieťami vtiahnuť do tohoto kolotoča.

13. apríla 2021 večer sa objavil status pani Čutkovej s týmto textom:

Pracovníci Štátneho ústavu kontroly liečiv plnia úlohu zabijakov občanov Slovenska. Nedovolili vydať Ivermektin a ostatné lieky ľuďom, čo si ich zo zahraničia objednali a zaplatili! KTO VLÁDNE TOMUTO SYSTÉMU?!

 

Nevieme, či je autorom pani Čutková, skôr asi nie, každopádne je to zdieľané verejne. Nižšie nájdete screeny z diskusie, Pod červeným textom (hore), ktorý je zároveň odkazom na spomínaný status je screen spomínaného statusu a rovnako aj vyjadrenie SUKL na Ivermektín.   Ono človek si neraz objedná „liek“ a chcel by ho mať dostupný asi aj v potravinách, nuž lieky sú preto lieky, že sa nimi niečo lieči a nekonzumuje sa to ako rožky s maslom. Druhá vec je samozrejme ak si niekto objedná Ivermektín z Číny, ale netýka sa to len Ivermektínu, zázračné lieky, či vitamínové doplnky. Ale my sme už raz takí. Keď nám niekto zabalí do peknej škatulky aj kockový cukor a napíše tam Zázračná formula, nebudete potrebovať už nikdy lekárov, tak my sme schopní tomu uveriť, aj keby SUKL vydal správu, že je to podvod a že daný liek obsahuje obyčajný cukor.