Nádrže na dažďovú vodu

Nádrže na dažďovú vodu typ Basic a typ WB  od 2500 litrov až po 10000 litrov.

Nádrže typ Basic (2500, 3500, 5000, 7500 a 10000 litrov) sú vyrobené z vyfukovaného polyetylénu vysokej hustoty a odolnosti voči poveternostným vplyvom. Osadenie nádrží pod povrch zeme.

Prierez a vybavenie nádrže – Nádrž obsahuje plavák, ktorý uzatvorí prívod do nádrže,taktiež obmedzovač prívalovej vody v prípade lejaku.

Štandardné vybavenie nádrže BASIC

 

prierez nádržou Basic
Nádrž Basic – prierez

 

  • 3P Technik filter kôš
  • sifón
  • spotreba vody – sacia hadica s plavákom, košom a spätným ventilom
  • nadstavba s výškou 50 cm
  • dva kryty v zelenej farbe

 

 

 

Na prierezovom obrázku vidno ako voda steká zo strechy do nádrže a zároveň z nádrže je prepojenie  ako úžitková voda do domácnosti (práčka, alebo polievanie)

 

napojenie na systém vôd v dome
nádrž Basic

Na ďalšom obrázku vidno prepojenie rôznych vôd v systéme domu, pričom dažďová voda, ktorú budeme mať v nádrži (typ Basic alebo typ WB) sa pri používaní v domácnosti bude klasifikovať ako recyklovaná biela voda. Takže vidíme na obrázku splachovanie WC, umývanie podlahy, polievanie záhrady. Viac o vodách v položke menu AQUA

rôzne druhy vôd v dome, prepojenia
systém prepojenia vody v dome

 

 

 

Na videu vidno Nádrž Basic 7500 l, pričom podobného dizajnu sú aj ostatné  nádrže Basic

 

Veľmi podobné nádrže, sú aj nádrže na pitnú vodu s hygienickým atestom, ktoré môžete využívať ako rezervoár pitnej vody a ktoré sú dobrou voľbou pre obyvateľov na ťažko prístupných miestach (napr. domy posadené vysoko v horách, turistické chaty, neprístupné usadlosti) V tejto súvislosti treba uviesť, že hoci sú nádrže na dažďovú vodu a nádrže na pitnú vodu relatívne totožné nádrže na pitnú vodu musia obsahovať atest nádrže, ktorá môže ochovávať pitnú vodu. Bez tohoto atestu, môžete nádrž používať len ako nádrž na dažďovú vodu.

 

Nádrž na dažďovú vodu typ WB
Nádrž typ WB

Nádrže typ WB  (2500, 3500 a 5000 litrov)  sú vyrobené z vyfukovaného polyetylénu vysokej hustoty a odolnosti voči poveternostným vplyvom. Osadenie nádrží pod povrch zeme.

informačná schéma nádrží WB
info schéma nádrže WB

podrobne info o nádržiach WB získate po kliknutí na obrázok