Prečerpávačky odpadov

Prečerpávačky odpadov – prečerpávacie stanice, alebo šachty sa navrhujú všade tam, kde je potrebné preklenúť výškový rozdiel čerpaním a dopravou určitého média z bodu A do bodu B. Ide hlavne o spláškové odpadové vody, dážďové, užitkové , pitné vody a iné média. Na tento účel je vyrobená šachta s ponorným čerpadlom vo vnútri, ktoré je najčastejšie vybavené plavákovým systémom zapínania a vypínania. Do šachty priteká odpad z domu, keď dá plavákový spínač pokyn, čerpadlo sa zapne a prečerpá kaly a odpad do kanalizácie.  Kalové čerpadlá sú k dispozícii s  50 mm rotorom. Voliteľne k dispozícii sú čerpadlá s drvičov typu DRS. Čerpacia stanica môže byť vybavený automatickou spojkou (odporúčané), čo do značnej miery uľahčuje údržbu a servis. Prečerpávacie stanice sú vybevené aj ochranou a alarmom a ovládaciími prvkami.. V tejto verzií s  dvoma čerpadlami sa vykonáva prečerpávanie pomocou  programátora, ku ktoremu sú pripojené tri plavákové spínače.

Prečerpávacie stanice sú dostupné v rozsahu: polomer 60-80-100 a 120 cm s výškou 1,8-4 m. Čerpadlá dodávané s nádržou 50 až 100 l, a vo výbave nanometer, tlakový spínač, antivibračná hadica a výkonom až 100 až 170 litrov za minútu. a zdvihom vody 48 až 60 m.

 

 

Prečerpávacie stanice s umiestnením všade tam kde nieje výskyt spodnej vody s výkopom tak aby medzi stenami šachty a výkopu bolo aspoň 50cm miesta na obsypanie pieskom a filtračným materiálom. Pozasypaní pieskom, treba počkať aby to všetko sa zhutnilo “sadlo” ( prečerpávacia stanic a s dremážnym materiálom a pieskom aby zasadla do výkopu (podložia a zeminy). Ak do výkupu inštalujeme 2 a viac  prečerpávačiek musia byť od seba vzdialené minimálne 1 m.

   

V prípadoch, že sa nám vyskytuje spodná voda, tam kde chceme inštalovať prečerpávaciu stanicu (ílovite a piesočnaté pôdy), musíme výkop vyvložkovať  betónovým jadrom. Do vložky z betónu následne vložíme prečerpávaciu stanicu a okolo stanice minimálne 25 cm ju obsypeme  pieskom. V prípade viacerých prečerpávacích staníc musia byť od seba vzdialené minimálne 1m a okolie vyplnené zhutneným pieskom

 V prípade záujmu, nás neváhajte kontaktovať.