Raj na zemi

Často krát počujeme, kedy už bude raj na zemi. Zvyčajne tak konštatujeme, keď sa prihodia rôzne nešťastia, keď sa bojuje v najnepochopitelnejších konfliktoch, keď bojujú proti sebe bývalí susedia či priatelia. Raj na zemi poznáme z biblických čias, dnes si však raj predstavujeme ako blahobyt, mier, kedy sa všetci budeme mať radi, nebudú vojny a konflikty.Či tá doba niekedy príde nevieme, skôr to bude naopak, že sa navzájom pozabíjame , veď  svetové mocnosti majú predsa akési “právo” na preventívny útok aby tak zabránili útoku druhej strany. Keď si predstavíme, že by sa toto mohlo stať a že sa preventívnym útokom, ktorého vydanie rozkazu bude predchádzať tomu na základe pomýlenia sa ako tomu takmer bolo koncom 60 rokov 20. storočia, tak potom si môžeme povedať o dobe ktorú dnes žijeme, že práve toto je (mini)RAJ. I keď ticho musíme dodať, že nevieme ako dlho bude trvať.

Keď sa pozrieme do minulosti a histórie, od biblických čias až po dnešnú dobu, tak dobre ako sa máme práve dnes, sme sa ešte nemali. Odmyslime si teraz všetky naše osobné problémy tie ako existuje ľudstvo  nás sprevádzajú stále.  Pozrime sa na benefity, ktoré dnešný svet robia rajom – áno len tam kde nie sú vojny a konflikty, ale tie sme spomínali pravdepodobne nikdy neutíchnu..

Dnes nielen mladá generácia žije sociálnymi sieťami, kde si navzájom zdieľame a lajkujeme  rôzne príspevky , fotky či selfie. Myslíte si, že byť dnes režim aký sme tu mali pred rokom 1989 zdielali by sme  rovnako?  Asi nie. Iste by sa našli ideový pracovníci, ktorí by nás usmernili či predvolali na národný výbor, ako to že na tej selfie máte taky imperialistický výraz a ešte sa pozeráte do prava a nie do ľava, a prečo máte na sebe to kapitalistické tričko a nie zväzácku košeľu tak ako sa to vo sviatok v deň narodenia otca národa (napr. Lenin), patrí.   A čím ideme viac do minulosti bolo by to zrejme rovnaké. Preto dnes (a nie len pre sociálne siete) ale pre všeobecný pokrok v medicíne, IT technológiach, všeobecnom rozvoji vo všetkých úrovniach spoločnosti si môžeme povedať že žijeme ozaj miniRAJ. Môžeme síce snívať o ničnerobení a flákaní sa a o dostatku všetkého, ale ako dlho by nás to bavilo? A tak či onak, tie produkty (aby bolo toho dostatok) by musel stále niekto produkovať, vyrábať – takže ničnerobenie a užívanie si do konca života to je sci fi ak to berieme for all teda všetci ludia na planéte . Utópia.

Samozrejme každý pracujeme na sebe. Veľa firiem začalo od nuly a postupne sa tvrdou prácou vypracovali a vybudovali svoju značku. Úspešní podnikatelia dnes, sa tak nenarodili ale vyppracovali tvrdou prácou a mnohí si dnes môžu užívať a žiť ako v Raji. Ale za všetkým je pot, slzy a krv. Vydreté úsilie, snaha.

Každý má síce iné hodnoty ale realisticky sa vieme na ne pozerať  aj keď niečo chceme vybudovať, niekam sa vypracovať. Dlhá zima konečne stráca silu, pre mnohé profesie napr v oblasti stavebníctva sa to konečne začína rozbiehať. V prírode sa to taktiež začína prebúdzať, nám v Grimy s.r.o tiež začínajú pribúdať objednávky. Ak ste záhradkári iste už netrpezlivo čakáte až sa oteplí a pôjdete konečne pracovať do záhrad. Ak Vám niečo v záhrade chýba možno vám vieme pomocť a urobiť vašu záhradu Rajom aspoň po estetickej stránke našimi dekoračnými záhradnými nádobami a nádržami na vodu.