Záhradné nádrže

Záhradné dekoračné nádrže – príroda vymyslela veľa vecí ale dnes moderná doba primäla človeka vymyslieť záhradné dekoračné nádrže nekonečných štylizácií, tvarov a farebných prevedení. V samotnom základe ide len o nádoby či nádrže veľkostou a objemom ako doteraz používané sudy či staré vane. Zatiaľ čo staré nepoužívané vane sme umiestňovali do kúta záhrady ci spolu s plechovým sudom pod odkvapovové rýny, moderné záhradné dekoračné nádrže už vieme elegantne pripevnit súpravou Easyfix komfort do blízkosti odkvapového žľabu s privedením vody z tohto žľabu. U nás nájdete záhradné dekoračné nádrže proveniencie firmy 3Ptechnik filtersysteme GmbH, Graf a Straight Ltd

Všetky nádrže sú pripojiteľné k zdroju dažďovej vody – odkvapovej rúre. Vodu však možno doplniť aj hadicou, i keď sa nazdávame, že na polievanie záhrady je najlepšia dažďová voda. Iste 200-500 litrové nádrže sú pri výdatnom daždi naplnené za krátky čas ak odkvapový systém zberá vodu z veľkej strechy a po naplnení ďalšia voda odtečie do kanála. Pre to je vhodné zaobstarať si viac takýchto záhradných dekoračných nádrží, prípadne sa profi požiadavky na väčšie objemové nádrže realizujú inštalovaním podzemných nádrží na dažďovú vodu, ktoré bývaju v objemoch od 2000 l vyššie.

Záhradné dekoračné nádoby – dekoračné nádrže na dažďovú vodu – to je voda v najkrajšej podobe na vašej záhrade. Originálne záhradné nádrže v širokej palete, ktoré potešia srdce každého záhradkára, či milovníka záhrady. Nádrže sú vo velkostných objemoch od 200 do 500 litrov. Každá nádrž má predvŕtaný otvor na 3/4″ kohútik a aj otvor na pripojenie ku odkvapu prípadne iné zásobovacie riešenie.

Aktuálny katalóg našich produktov vo formáte PDF

Firma Straight Ltd je v našom e-shope zastúpená záhradnou nádržou Garden Lake® Range 

Dekoračná nádrž Garden Lake objem 200L polyetylénová,tak isto polyetylénový kohútik na odber vody,nádrž imituje drevený súdok.Súčasťou nádrže je aj podstavec (výška 28cm ) uľahčuje odber vody z nádrže.

Nemecká firma Graf je výrobcom jednoduchej nádrže Okrúhla nádrž 210 l

Okrúhla nádrž 210 L polyetylénová s podstavcom ,odolná na atmosferické podmienky,nebledne na slnku,obsahuje polyetylénový kohútik. Podstavec uľahčuje odber vody.

Nemecká firma 3Ptechnik filersysteme GmbH je výrobcom ďalších záhradných dekoračných nádrži.

Rainbowl flower 150l

Rainbowl 210 l

 

štylizované nádrže s objemom 150  resp 210  litrov s vekom na vrchu a možnosťou výsadby kvetov na veku. Rainbowl flower 150 l a  Rainbowl 210 l sú dostupné v štyroch farebných prevedeniach: antracid (sivá), kiwi (zelená), chilli (červená) a mango (žltooranžová).

Štýlové sudy Barrique 250 l Burgund 500 l

 

 

 Sudy májú dekoračné obruče ako orig.sud od bavorského piva,prirodzená  štruktúra dreva. V prednej časti sa nachádza 3/4″ závit na montáž výpustného kohúta/nie je súčasťou dodávky/. Z boku je otvor na vyprázdnenie nádrže pred zimou alebo napojenie ďalšej nádrže.Poklop má detskú poistku. Záruka 2 roky na nádrže

 

Dekoračná nádrž Maurano 300 l   

 

imituje kamenný múrik v troch farbách.Konštrukcia dovoľuje sadiť kvety. Miska na sadenie kvetov  sa dá zložiť z nádrže ,čo umožní ľahšiu manipuláciu s kvetmi .Prítok dažd.vody je zboku nádrže.
V prednej časti sa nachádza 3/4″závit na montáž výpustného kohúta/nie je súčasťou dodávky/. Z boku je otvor na vyprázdnenie nádrže pred zimou alebo napojenie ďalšej nádrže. Poklop má detskú poistku. Záruka 2 roky na nádrž. Nádrž má UV filter.
 
 Evergreene lite 300 l Evergreene 475 l imitujú starý peň stromu dub alebo orech.
 
Vyrobené sú z špeciálne opracovaného polyetylénu.Ťažko rozpoznateľný od originálu. V predu je  otvor na  3/4″  kohútik,  v zadu otvor na vyprázdnenie nádrže pred zimou. poklop z detskou poistkou. 2 roky záruka.
 
Norway – masívna štýlová nádrž, vhodná pre tých, ktorý majú radi drevené alebo aspoň drevene vyzerajúce veci, je dokonalou ozdobou všetkých terás, záhrad a exteriérov.
 

Ekologické riešenie ktoré šetrí nie len prírodu, ale aj Vaše peniaze. Kvalitný nemecký výrobok s 5 ročnou zárukou od tradičného výrobcu, ktorý sa zaoberá využívaním dažďovej vody už viac ako 45 rokov, a je absolútnym lídrom na celoeurópskom trhu s množstvom patentov, ktoré inde nenájdete.

Plastová nádrž je dokonale vernou kópiou drevenej nádrže a po pripojení na odkvapovú rúru slúži ako nádoba na uskladňovanie čistej dažďovej vody, ktorú potom môžete používať na polievanie. Nádrž disponuje veľkým objemom, pričom zaberie málo priestoru. V prípade, že je nádoba už plná, voda bude jednoducho odtekať odkvapovou rúrou ďalej ako pôvodne. Dažďová voda je pre Vaše rastliny zdravšia a vhodnejšia, nakoľko je mäkšia ako voda z Vášho kohútiku. Nádrž je odolná proti všetkým typom počasia, UV žiareniu, vetru, zime i mrazom. V zimnom období jednoducho necháte kohútik otvorený a Vaša nádrž prekoná aj tie najtuhšie zimy.

Do kompletnej inštalácie je potrebné dokúpiť -zberač dažďovej vody/podla rozmeru zvodu prípadne farby. Všetky doplnky nájdete na našej stránke e shopu – Doplnky nádrží.

 
Dekoračná nádoba Rustico je vyrobená z kvalitného na slnku farbu nemeniaceho PE. Nádoba je vybavená odnímateľným vekom pre uľahčenie zberu dažďovej vody. Kryt má navyše ochrannú úlohu voči náhodnému otvoreniu napríklad deťmi. Prítok  je v hornej časti. 
 
Multitang 250 l      nádrž pripomínajúca betón s objemom 250 litrov. 
 
Dostupné v troch farbách: piesková,žula,antracit.  Nádrž vďaka konštrukcii zaberá málo miesta. V predu je 3/4 “ otvor na odber vody. V dodávke je vypúšťací ventil. Nádrž má ochranu UV filter, odolnosť na zmeny počasia. Záruka 2 roky na nádrž.
 
Príslušenstvo k záhradným dekoračným nádržiam si môžete zakúpiť ak ho daná nádrž neobsahuje v balení, prípadne máte iné požiadavky na farebné prevedenie. V príslušenstve nájdete:
–  Kompletná sada pre pripojenie nádrže na odkvap. Plastové spojky, hadice, vrták do nádrže, nástroj na vyvŕtanie vtoku do nádrže

Spojovacia hadica 25 cm (25/32mm)

Zbierací filter s  plastovým ventilom   

Zbierací filter s ventilom daždovej vody od firmy 3P technik  pre strechy do 50 m2, filter zachytáva lístie a vačšie nečistoty. Vhodý na všetky rozmery daždových rúr od 68 do 100mm. Filter má tiež  prietokovú funkciu. Taktiež má reguláciu prietoku vody,alebo odpojenie pri naplnení nádrže-polohovatelný uzáver.
               Farba sivá alebo hnedá

Výpustný ventil 3/4″     

-výpustný ventil z vonkajším závitom 3/4″
                             -určený pre záhradné nádrže na daždovú vodu
                             -dostupný v dvoch farbách -chromový a mosazný
 
Ako vidieť ponuka záhradných dekoračných nádrží uspokojí požiadavky aj tých najnáročnejších. Všetky nádrže sú vyrobené z vode, vetru, mrazu i slnku odolného polyethylénu s imitáciou konkrétnych tvarov či povrchov.
 

Montáž záhradnej dekoračnej nádrže by mal zvládnuť každý aspoň priemerne technicky zdatný záhradkár a napomôcť Vám môže aj náš príspevok: Montáž záhradnej dekoračnej nádrže