Komponenty ponorných čerpadiel

Hlbinné (ponorné) studničné čerpadlá a pumpy pracujú takmer neustále s vodou pod rôznym tlakom i zaťažením. Jednotlivé komponenty týchto zariadení preto musia spĺňať prísne predpisy a normy, ktoré zároveň pre zákazníkov garantujú ich spoľahlivosť a efektívnosť.

 

Hlavice hlbinných čerpadiel umožňujú tesné namontovanie čerpadiel.

Dostupné veľkosti-140mm/PE32, 125mm/PE32, 160mm/PE32, 160mm x PE/40(5/4″) 110mmPE/32 .

 

Prednosti: spoľahlivosť, moderná konštrukcia zabraňuje znečisteniu a kontaminácií čerpadla, špeciálna konštrukcia vytvára tlak na plniacu rúru a pevný záves, zaisťuje bezpečne upevnenie hlavy čerpadla (rôzne veľkosti čerpadiel).

 

Svorky sú vyrobené z kyselinovzdornej nehrdzavejúcej ocele AISI, Používajú sa okrem iného aj pre hlbinne čerpadlá. Ich najvyššia kvalita zaručuje dlhodobú bezpečnosť montáže.

 

Adaptér inovatívny “zavesený”,  švédske pripojenie používané na pripojenie čerpadla hlboké výtokové potrubie s výtokovou rúrkou  Adaptér je rýchly a spoľahlivý pre  upevnenie ponorných čerpadiel.  V jamkách s priemerom 125 mm bez výstupu, tlakové potrubie je nad jamkou. Navyše sa vyhýbame konštrukcii betónového vrtu.  

 

Prednosti:  jednoduchý a rýchly prístup do studne, nie je potrebné inštalovať betónové puzdro, spoľahlivosť – robustný a moderný dizajn, vynikajúca vodotesnosť,  trvale pripojené k vypúšťaciemu potrubiu (pod mraziacou zónou)
Dostupné veľkosti – 1 ” alebo 5/4″

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lanko INOX -Nehrdzavejúca oceľ a kyselinovzdorná nehrdzavejúca ocel, sa používa na zavesenie vodnych čerpadiel. Rozhodne je  odolnejšie ako plastové laná. Odolnosť zaručuje aj proti korózii v morskej atmosfére. Prijateľné zaťaženie pre 3 mm lanko je-469 kg, pre 4 mm-834 kg.

Je ekologické s dostupnými  veľkosťamii-3 mm, 4 mm

 

Sieťové káble majú rôzne prierezy a počet žíl v závislosti od technických podmienok typu motora

 

 

 

 

 

Elektronický tlakový spínač s ochranou čerpadla. (pdf)

Inovatívny,inteligentný a ľahko použiteľný tlakový spínač. S funkciou ochrany čerpadla, -pracovný rozsah od 0 do 10 bar. Chráni čerpadlo v behu vody. Elektronicky riadený sa vyznačuje dlhou životnosťou i  prispôsobenú pre spoluprácu s čerpadlami až 1500W/230V

 

Tlaková membránové nádrž v spojení s hlbinným čerpadlom môžu tvoriť súpravu.

-3 roky záruka